A Telenor Ház a törökbálinti Égett-völgyben található. A földtani felépítés és a vízföldtani viszonyok pontosabb megismerése céljából a területen 100 méteres mélységű próbafúrás létesült 2007-ben.
A fúrás után geofizikai szelvényezést végeztünk, a geofizikai szelvényezést követően 100 méteres szimpla földhőszonda került beépítésre, amelyben szondatesztet hajtottunk végre. A próbafúrás során a vékony holocén feltalaj alatt pleisztocén korú agyagos, homokos kifejlődéseket harántoltunk. A pleisztocén korú képződményeket miocén korú kavicsos, homokos, agyagos rétegek váltották fel a rétegsorban. A próbafúrás 100 m-es mélységben miocén korú képződményekben állt meg.
A mérés során regisztráltuk az előremenő és visszajövő ág hőmérsékletét és a keringtetett folyadék tömegáramát. A szondateszt megkezdése előtt a nyugalmi állapotot rögzítettük. A mért hőmérsékleti értékek a 100 méteres szelvény mentén 11,99 – 13,97 ˚C között változtak.
A tényleges szondaszám meghatározását – a szondateszt eredményeit felhasználva - az erre a célra kifejlesztett EED méretező szoftverrel végeztük el.
Az EED méretezés adatai:
Földhő teljesítmény fűtési üzemben 860 kW
Földhő teljesítmény hűtési üzemben 960 kW
Földhőszondák száma 180 db
Szondák mélysége 100 m
Össz szondahossz 18 000 m
Szondák típusa 40 mm-es szimpla szonda
Szondák távolsága 7 m
A földszondák kőzet környezetét monitoring rendszerrel figyeljük és vizsgáljuk a földhő változását a fűtési és hűtési időszak alatt.